1855-ben jelent meg az első gumi óvszer. Napjainkban már elérhető szinte mindenki számára az ideális megoldás.
Tari Annamária klinikai pszichológus, Dr. Katona Renáta szülész-nőgyógyász és Jaksity Kata a FEME elnöke beszélgettek arról, milyen problémákkal kell és kellett megbirkóznia a különböző korosztályoknak, mennyivel más ma teenager-nek lenni, mint 30 éve.
A mióma a méh jóindulatú megbetegedése. Vannak tünetmentes miómák, de sajnos nem ez a gyakoribb, hanem az, hogy különböző életminőség romlást okoz a páciensnek.
Dr. Katona Renáta, szülész nőgyógyász, Soltész Krisztina, klinikai szakpszichológus és Rangos Katalin, FEME alapító beszélgetnek arról, hogy milyen lehetőségeik vannak kezelés és teherbeesés tekintetében, ha mióma diagnózisával szembesülünk.
Ha a menopauzában csökken az ösztrogén mennyisége, az alapvetően pozitívan hat a mióma méretére, tehát csökkenti azt. Emiatt is nagyon fontos az időzítés és a megfelelő hormonpótló megválasztása.
Mi a teendőnk abban az esetben, ha eldöntöttük, hogy most már jöhet a gyermek. Hogyan készüljünk fel rá egyes életkorokban és mikor érkezünk oda, hogy már csak az orvos és a lombik segíthet.